ZASADY GRY I POSTACI

Go down

ZASADY GRY I POSTACI

Pisanie by Shaphirca on Wto 11 Gru 2012, 11:42

Zasady ogólne:

1. Gra Li'aeth jest osadzona w realiach Tolkienowskich i zawiera elementy tegoż świata. Decydując się wziąć w niej udział, pamiętaj o zachowaniu formy świata fantasy, możesz jednak ingerować w otaczający Cię świat i wymyślać własne, pomniejsze historie nie wpływające na całość rozgrywki. (Przykład: "Szłam sobie traktem, nagle poczułam, że ktoś mnie obserwuje. Zza drzew zobaczyłam małą czarno-rudą wiewiórkę, która szła moim tropem. Miałam przy sobie kilka orzeszków więc je dla niej rzuciłam")

2. Zanim napiszesz jakikolwiek post, stwórz swoją kartę postaci w odpowiednim dziale. Gracz może posiadać tylko jedną postać. KP są widoczne dla wszystkich graczy, ze względu na możliwość sprawdzenia statystyk postaci. Statystyki postaci są widoczne w tematach do zakładania KP.

3. Twoja postać musi być wymyślona całkowicie przez CIEBIE. Nie może to być ktoś, kto naprawdę żył w świecie Tolkiena.

4. Grę można przechodzić samotnie lub wraz z innymi graczami utworzyć drużynę. Drużynę tworzy się pisząc odpowiedniego posta w miejscu napotkania gracza/graczy.

5. Nim napiszesz post w jakiejkolwiek grze musisz poczekać, aż Twoja KP zostanie zatwierdzona.

6. Nie można pisać w swoich postach wypowiedzi postaci należących do innych użytkowników.

7. Wypowiedzi i działania NPC postuje Mistrz Gry.

8. Post powinien składać się co najmniej z 1 rozbudowanego zdania. Można w nim umieścić sytuację, w jakiej znajduje się postać, jej myśli, czy opis zachowania.

9. Można robić niewielkie odniesienia do postaci npc, ale nie można robić odniesień do innych graczy, chyba, że na to pozwolą.

10. Dialog zapisujemy od myślnika ( - ), a myśli kursywą.

11. Posty piszemy w narracji pierwszoosobowej. (Zrobiłam, poszłam)

12. W przypadku chęci zmiany postaci i frakcji należy poinformować o tym MG, drużynę i założyć
kolejną kartę postaci. Po zaakceptowaniu MG usuwa starą kartę i nie można robić już żadnych odniesień do tamtej postaci. Nowa postać zaczyna z zestawem startowym. Nie ma możliwości transferu złota ani ekwipunku na nową postać.

13. Gracz posiada niemal nieograniczoną swobodę w grze. Może udać się dokąd chce i robić co chce. Miasta nie posiadają dodatkowych lokacji, ale gracz sam może takową wymyślić i udać się do niej. Np. do parku czy karczmy w mieście etc. Podobnie jest z każdą inną lokacją prócz: Sklepu Goblinów i miejsc uzdrowienia.

14. W razie pytań lub wątpliwości odnośnie dalszego postępowania w grze można zapytać MG poprzez pw lub chat.Nie wolno:

1. Nie wolno obrażać innych użytkowników.
2. Zakaz umieszczania postów niezgodnych z ogólnym regulaminem forum.
4. Spaming i Trolling będą surowo karane.
5. Zakaz nabijania postów i floodowania czyli pisania posta pod postem. Używamy opcji "edytuj".
Zasady postaci:

1. W grze istnieją 2 frakcje: Wolne Ludy Południa: elfy, ludzie, krasnoludy, hobbity i Dzikie Ludy Południa: orki, trolle, balrogi, nieumarli-czarownicy.

2. Każdy gracz może posiadać tylko jedną postać.

3. Każda postać, ma własne statystyki rasowe, ilość punktów życia o siłę uderzenia. Siła Uderzenia, generowana jest poprzez rzuty kostką. Każda rasa ma własną kostkę.

4.Każda postać posiada w karcie postaci sakiewkę, w której trzyma swoje złoto. Gracz jest odpowiedzialny za sakiewki własnych postaci. Po otrzymaniu złota, sam dodaje je do swojej sakiewki i podlicza. Sakiewki będą sprawdzane systematycznie, więc nie oszukiwać! smile. Stan sakiewki, należy sobie wpisywać przy postowaniu, pod postem na dole.

5. Jeśli twoja postać omdleje podczas walki, musisz czekać na leczenie od uzdrowiciela twojej frakcji przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań. Jeśli podróżujesz samotnie i omdlejesz, budzisz się w norce hobbita lub grocie trolla (lokacja dla potrzebujących leczenia) zależnie od Twojej rasy i tam postujesz z prośbą o leczenie.

6. Za wyniki walki z npc odpowiedzialny jest MG i gracz musi czekać na wynik po pierwszym i kolejnych ciosach.

7. W grze dostępne są posiłki. Drużyna/gracz musi zjeść przynajmniej jeden posiłek dziennie. Posiłki mogą przygotowywać tylko hobbici lub można kupić w sklepie.

8. Drużyna, która posiada własnego hobbita nie musi czekać na posiłki ani na leczenie. Gracz wykonuje te czynności pisząc odpowiedniego posta.

9. Drużyna może liczyć dowolną ilość graczy ( od 2 w górę), drużyny mogą łączyć się. Jeśli drużyna chce się rozdzielić na mniejsze należy to zgłosić MG i dopiero po akceptacji można drużynę rozdzielić.

10. Drużynie nie wolno atakować idącego samopas przedstawiciela frakcji przeciwnej, chyba, że ten rzuci się na nich pierwszy.

11. Dołączenie do drużyny jest stałe. Jeśli chcesz odłączyć się od drużyny i podróżować samotnie należy to zgłosić MG i dopiero po akceptacji można drużynę opuścić. Od chwili, gdy poinformujesz drużynę, że ich opuszczasz, jeśli ktoś Cię zaatakuje – radzisz sobie sam.

12. Drużyna nie ma prawa ingerować w pojedynki 1vs1. Jeśli jesteś w drużynie bijesz tylko razem z drużyną i tylko inną drużynę przeciwnej frakcji. Zakaz bicia się między sobą 2 lub więcej drużyn Wolnych Ludów. Dozwolone wyłącznie kłótnie. Dzikie Ludy ten zakaz nie obowiązuje ze względu na charakter.

13. Dokąd podróżujecie ustalacie wspólnie z drużyną.

14. W grze istnieje nieskomplikowana mapa. Do miasta Istamar da się dojść tylko poprzez lokację wspólną (Trakt w Odwiecznym Lesie).

15. Uwaga: O tym czy drużyna doszła już do wyżej wymienionego miasta decyduje tylko narrator!

16. Po drodze do Istamaru gracze mogą napotkać różne przeciwności i zasadzki.

17. W wybranych lokacjach będą pojawiać się losowo NPC dające krótkie questy za które można otrzymać złoto.

18. Kości atakujące poszczególnych ras odpowiadają za obrażenia.

19. W Sklepie Goblinów można zakupić zbroję, która dodaje Punkty Życia. Po zakupieniu odpowiedniej zbroi, należy zapostować, że się ją ubiera i zsumować PŻ.

20. Każdy gracz wyposażony jest w tzw. sprzęt podstawowy. Nie dodaje on żadnych statystyk.

21. Lokacje: Sklep goblinów, Norka Hobbita i Grota Trolla są miejscami neutralnymi. Gracze nie mogą wchodzić tam ze sobą w interakcje ani robić odniesień w stosunku do siebie. Każdy gracz jest tam traktowany osobno.


22: Każdy gracz pilnuje sam zarówno stanu swojej sakiewki jak i punktów życia podczas bitwy. Postując, na samym dole piszecie stan gotówki i aktualne punkty życia. Gracz omdlewa jeśli ma mniej niż 20 PŻ.
Przykład:
[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
Shaphirca
Iskierka
Iskierka

Data rejestracji : 24/10/2012

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Ogłoszenia // Classifieds
Bannery
Kadra // Staff List
Poradniki // Forum Guides
Zasady i Kary // Rules & Penalties
Regulamin forum // Terms of Service (ToS)